|
|

Zase jezero, zase fotbal!

Podzimní výlet k našim jižním sousedům se nemohl obejít opět s hledáním zajímavého fotbalového hřiště. Oblíbená lyžařská oblast Kaprun a krásné městečko Zell am See jsou spojené prakticky vždy s lyžemi a sněhem za kterým jezdí snad celá Evropa. Přesto není chybou sem vyrazit i v jinou roční dobu. My jsme zvolili konec září a nelitovali jsme. Příjemné slunečné počasí, teploty okolo patnácti stupňů a poloprázdná kolonáda podél stejnojmenného jezera nám byla odměnou.

V městečku se všude parkování platí a není to málo, 2,- EUR/hod. se vám nechce jen tak dát, když plánujete 4-5 hodin tam strávit. A právě při hledání vhodného parkování Vám můžu dát výborný tip. Fotbalové hřiště! Ano, u fotbalových hřišť je vždy nějaký plac či místo na parkování a když se tam zrovna nehraje ani se tam neplatí! Tak to také bylo. Hned na začátku jezera, na konci ulice s příznačným názvem „Sportstrasse“ je fotbalový areál. Okolo něj se dá krásně, pohodlně a zadarmo zaparkovat na jak dlouho chcete.

Samotný areál je i začátkem cyklostezky okolo jezera, areál se skládá ze dvou velkych hrišt,s hlavním krásným travnatým hřištěm, které obklopuje atletická dráha. Nechybí ani pohodlná tribuna otočená ke sluníčku zády se zázemím, které by záviděl leckterý náš prvoligový klub a za západní brankou je beachvoleybalové hřiště. No prostě paráda. Dokonce jsme trefili další den i dobu, kdy se hrál nějaký tréninkový zápas.

A co mě nejvíc upoutalo? Určitě si dovedete představit, jak to vypadá na většině našich fotbalových hřištích o které se celý týden starají správci a o víkendu se hraje. No prostě nikdo nepustí děti a už vůbec né ty, které fotbal nehrají na trávník. A tady? Pohodový pohled, na hřišti děti. Nikomu nevadí blízkost zápasu a že děti různého věku a zaměření (někteří rozhodně fotbal nehrají) posedávají na trávníku. Vedle se hraje fotbal a všude okolo je pohoda.  

Víte, že v tomto areálu se jeden čas také připravovala naše fotbalová reprezentace? Tipnete si, kdy to bylo naposled a jak dopadl přípravný zápas? Nejrychlejšího z Vás kdo mi napíše správnou odpověd na facebook nebo na email odměním malou pozorností.

Zobrazeno: 954x