|
|

Vánoční fotbálek!

Vánoční čas je „jak dělaný“ na tzv. „srandamače“. Ve většině klubů se takové zápasy o Vánocích hrají. A na jeden takový jsem dostal pozvání i já. Dovolte mi proto krátký článek.

Výborný trenér a fotbalista Jirka Pergl už několik let po sobě pořádá vždy mezi svátky fotbalový „dvojzápas“ v hale SK Slavia Praha ve Vršovicích. Samozřejmě celá akce má svůj „jízdní řád“ tak, jak je u Jirky Pergla zvykem. Přísný, sebevědomý a precizní chlap, který pořádá pro své spoluhráče, přátele a kamarády tuto akci má všechno předem připravené. V tom je podle mě tahle záležitost výjimečná a odlišná od dalších podobných.

Prázdné vstupní hale ve vánočním čase vévodí místní vrátný, který vás směruje hlasitě ke správné šatně. Otevřete dveře šatny č. 28 a jste překvapeni! Šatna připravená, jak na ligový zápas. Na dveřích šaten dnešních soupeřů je vylepen originální Zápis o utkání. Tam najdete i pořadové číslo letošní akce (číslo 9) a svoje místo. Na lavici u každého místa jsou poskládané trenýrky, štrupny, triko s číslem a soupiska hráčů s čísly pro každého. Ve výběru více, jak dvaceti hráčů se každý s každým nezná a přeci je jasné, že si tady s úsměvem tykají všichni. Na zápas dorazil i delegovaný rozhodčí v regulérním úboru. Tomu čest! Po 90-ti minutách hry je jasné, že letos hru ovládlo mužstvo „Blacksteamu“ pod taktovkou Jirky Pergla. Moje premiéra je tak taky úspěšná :o))

Následuje osvědčený závěr skvělého dopoledne. V místním, halovém lokále „U holek“ se servíruje hovězí guláš a řízné pivko jedno za druhým. Rozjíždí se fotbalová diskuze plná hodnocení všech a všeho. Od nejnižší soutěže až po reprezentaci, nechybí ani licitace kdo a kde bude na jaře hrát a kdo se vlastně potřebuje zachránit. Potřebuje nebo chce? Každopádně skvěle připravená akce se protáhne do pozdních odpoledních hodin a nikomu se nechce pryč. Nakonec dorazí i ta jedna holka… fotbalová :o))

 

P.S. Už teď se těším na příští jubilejní, v pořadí desátý ročník!

 

Zobrazeno: 1231x