|
|

Ztracené hřiště I. - Benice

Člověk by neřekl, že najdete v hlavním městě republiky místo – fotbalové hřiště, kde se nehraje fotbal. Najdete! Tenhle článek vznikl náhodou, náhodné odbočení s úmyslem vyhnout se koloně aut a projíždíte pražskou částí Benice. Obec Benice se stala součástí hlavního města už v roce 1974 a nachází se na jihovýchodním okraji Prahy. To už se v Benicích hrál fotbal dvacet let.

Ted, když hledám, proč je hřiště v takovém stavu zjišťuji, že se tady fotbal nehraje už víc jak dvanáct let! Hrůza! Často jsme mezi sebou na fotbale říkali, že správná vesnice má hospodu a hřiště. Jinak bychom tam bydlet a žít nechtěli. A ouha“ ono to jde, protože podle aktuálního stavu chlapi z Benic hrají fotbal dál, jenom kousek vedle. V Uhřiněvsi, kde jim vyšli vstříc a hřiště jim půjčují. Na tréninky i na zápasy. Jen je to trochu složité, protože v Uhřiněvsi se naopak fotbalová rodina rozrůstá a areál žije hrou takřka neustále.

Přitom historie benického fotbalu je velmi pestrá. A podle informací, které jsou veřejné to vypadá, že zrovna v době, kdy fotbal v Benicích měl nakročeno vzhůru. Beničtí odehráli slavné semifinále Pražského poháru proti silnému Vyšehradu a v pravidelné fotbalové soutěži si vedli velice dobře, pak se někdy stalo to nejhorší. Pozemky na kterých se dlouhá léta fotbal hrál už stávající majitelé fotbalistům nepronajali. V dnešní době by si mnoho lidí řeklo, že hřiště se stane stavební parcelou, ale světe div se! Nic takového se ani po letech bez fotbalu nestalo.

Do dnešního dne, zde uvidíte zrezivělé branky, „klandr“ lemující ztracený obrys hřiště a zbytek laviček, které byly asi střídačkami pro hráče.

Možná v některém z dalších našich pokračování tohoto seriálu se dozvíme, jak se vede fotbalistům z Benic dál.

Publikoval: Petr Kostka dne 10.02.2019 v 17:52 Zobrazeno: 573x