|
|

U rakouského Hallstättersee se fotbalu daří!

Jih Rakouska mě přitahuje jako magnet. Po roce jsme opět vyrazili do „solné komory“ na výlet. Součástí je pro mě pochopitelně i hledání fotbalových hřišť a pátrání po zázemí klubů. Tentokrát bylo cílem krásné jezero Hallstättersee a jeho okolí. Takticky jsme vybrali ubytování deset kilometrů od světoznámého a nejkrásnějšího městečka na světě Hallstatt. Důvod je prostý, čím blíže, tím dráž. A to hned několikrát na běžný rámec :o))

Každopádně nejhezčí fotbalové hřiště v okolí bylo v místě. Bad Goisern je malé tržní městečko na jižním cípu Horního Rakouska, v okrese Gmunden. Jedné z devíti spolkových zemí Rakouska. Goisern je lázeňským městem od roku 1931, stejně jako lázeňským střediskem.

Bad Goisern se stal oblíbeným turistickým cílem zejména v létě na horských kolech a v pěší turistice, v zimě na sáňkách a v běžkách .

Bad Goisern je také místem konání největší akce na horských kolech v Rakousku - Salzkammergut Mountain Bike Trophy. S více než 4000 startéry z 32 zemí se tato sportovní událost etablovala mezi nejlepší závody maratónů na horských kolech na světě. Koná se každý rok v polovině července a je otevřena veřejnosti. Jen se včas přihlásit, kapacita účastníků závodu je omezena.

 

V době našeho výletu hrálo domácí „A“ mužstvo doma páteční předehrávku. A tak jsem byl u toho. Už pro nás netypický čas. Výkop v pátek v 16.30 h. Sraz v šatně o hodinu dříve. Stiháte to? ´

V zápase domácí zvítězili 2:1 a na konci víkendu se pak dozvěděli, že díky výhře se posunuli v tabulce soutěže na druhé místo. Jak mi řekl jeden z fanoušku „zwei platz is gut, das ist Vorgehen! Na postup je ještě brzo, zbývá více než polovina soutěže a postupující týmy budou známy stejně jako u nás v červnu.

Fotbalový areál SV Kieninger- Bau Bad Goisern, jak je celý název fotbalového klubu spolu s hlavním sponzorem stavební firmou je útulny a moc hezký. Domácí hrají 1. okresní třídu, tj.  jako je u nás III. Třída. V areálu vás překvapí široký prostor, který fotbalisté mají. Vedle hlavního travnatého hřiště sousedí druhé tréninkové. Hlavní budova je hned u vstupu do areálu a její součástí je i restaurace s malou zakrytou zahrádkou ze které lze také ledovat hru. To vypadá luxusně. Perfektně taky vypadá starší tribuna s novými sedadly a střídačky „alá“ 80-tá léta. Zapadají do koloritu zeleného hřiště s horským pozadím. Celé to na vás působí dokonale a ještě, když se vyhraje, tak se slaví a zapíjí dlouho do noci jako po tomto vítězství.

Tady jsou odkazy na klubové stránky, a jejich informační servis, ten je prvotřídní:

https://sv-kieninger-bau-bad-goisern.c.geomix-vereine.com/news/

https://vereine.fussballoesterreich.at/SvKieningerBauBadGoisern/Spielbericht/?Bad-Goisern-vs-Ruestorf&:s=2611935

https://www.ligaportal.at/ooe/1-klasse/1-klasse-sued/tabelle

 

 

 

Zobrazeno: 1405x