|
|

Potkali se na Letné

V českém fotbale minulý týden začali zimní přípravy takřka všude. Podle velikosti rozpočtu se mužstva rozjela nebo nerozjela za teplem nebo za sněhem. Zajímavostí na ligové scéně moc nebylo. Podívejme na jednu aktualitu dvou exligových hráčů a reprezentantů, kterým se minulý týden změnil denní režim. Víte kteří to jsou?

V sezoně 2010/2011 se na Letné potkali dva hráči. První z nich tady „točil“ už pátou sezonu po svém návratu z úspěšného angažmá v zahraničí. Koupil si krásný byt těsně pod stadionem v obytném souboru Villa Bianca, měl to pět set metrů na trénink a zatím se vše dařilo. Dokonce v květnu 2010 vstřelil hlavou pěknou branku, která potvrdila titul mistra ligy. O rok později tahle etapa skončila a nikoho to nepřekvapilo. Před Vánoci roku 2011 po několika příbězích, které obletěli republiku s ním letenský klub přestal počítat.

Druhý z hráčů prošel od šestnácti let všemi reprezentačními výběry a měl nakročeno na výbornou ve své fotbalové kariéře. Bohužel se tak nestalo, podle mého názoru také proto, že v sezoně 2010/2011 se potkal na Letné s prvním popisovaným hráčem a blíže se kamarádili. Pronajatý drahý byt v obytném souboru Villa Bianca na doporučení spoluhráče, oranžový sportovní vůz Lamborghini a mnoho společenských akcí, kafíčka, automaty, to všechno má neuvěřitelně silný vliv na psychiku člověka. Nebo že by vliv staršího na mladého? Život ligového hráče, reprezentanta je prostě náročný. Člověk lehce podlehne lehkomyslnosti, pocitu nepostradatelnosti a přísunu peněz. Z osobních setkání s těmito dvěma hráči v rámci své práce bych tomu dal šanci, že to tak bylo.

A tak se tihle dva našli. „Tak dlouho chodili se džbánem pro vodu až se ucho utrhlo“ se říká v příznačném českém přísloví. Trenéři nejsou slepí a lidé, kteří tyto hráče platí také ne. Tak se zkušený matador už zimní přestávce a mladý pán po skončení sezony z Letné „poroučeli“ ve zlém. A pohádky by mohl být konec. Dodnes se ani jeden zpátky na levý břeh Vltavy nevrátil, ale po uplynulém týdnu by si mohli na sebe vzpomenout a udělat spolu vše pro návrat do první ligy a k vyšším platům. První poznal znovu svobodu a druhý, jak chutná život, když si musíš hledat novou práci. Nicméně oba dva by návrat přivítali jako sůl! Také víte proč? Tak nejlépe do pohádky „Sůl nad zlato“.

 

Zobrazeno: 974x