|
|

USC Abersee, klub od jezera!

Fotbal je úžasná hra. Ještě úžasnější je hrát na krásném přírodním trávníku za pěkného počasí. Chci Vám proto představit další fotbalové hřiště klubu z nižší soutěže v zemi našich rakouských sousedů.

V Rakousku se povede skoro vždy - to co píši v úvodní větě. Navíc nadšení pro hru lidí okolo hřiště se společným zájmem doplňují nádherně atmosféru fotbalového podvečera. Den jako malovaný a my jsme společně s mojí manželkou navštívili areál USC ABERSEE.

Přestože začínal červenec v areálu se pilně pracovalo. Správce jezdil na traktůrku a sestřihával už tak nakrátko posekaný trávník hlavního hřiště. A vedle na bývalém vedlejším hřišti se proháněl buldozer! Klub připravoval plochu na pokládku nového trávníku. Jak jsem se zeptal pana správce bude to nové tréninkové hřiště.

Areál najdete na západním břehu jezera Wolfgangsee v místě mezi vesničkou Abersee a břehem jezera. Nevím, jak to pojmenovat po česku, asi osadou nebo částí vesnice. Jmenuje se Strobl. Okolí je ryze rekreační, jeden penzion vedle druhého, cyklistická stezka a několik možností kempovat.

Letos, v době „Covidové“ by člověk řekl, že tady nepotká čecha, ale opak byl pravdou, u břehu je velký kemp a podle SPZ minimálně polovina hostů je z Čech. V místní pizzerii jsme si objednali mou němčinou a zpátky paní odvětlila: „Na mě můžete česky“…. Paní je slovenka a po třech měsících nuceného volna se ted vrací do práce. Otevřeli před týdnem (25.6.) a pomalu se vrací k normálu, ale kvalita je 100% pizza byla výborná stejně jako místní pivo. Děkujeme.

 

Zpět k fotbalovému hřišti a místnímu klubu. Klub má pěkné a přehledné webové stránky i stránku na Facebooku, kde oslovují především mladé „teanagery“. V soutěžích má klub přihlášené dva dospělé týmy a šest(!) mládežnických. Na to, že 95% obyvatel okolo jezera pracuje bud v ubytovacích službách nebo v zemědělství a okolo jezera jsou další tři kluby je množství mládeže uctihodné.

 

Před nedávnem I. A mužstvo vyhrálo svou soutěž a postoupilo do 2. Landesligy Nord. Tehdy se v Abersee slavilo tři dny. Z úspěšného tažení fotbalovou soutěží žijí zde stále a pracují na rozšíření areálu a zvětšení členské základny. V areálu je dost prostoru, hospůdka přímo u hřiště, dost místa na zaparkování. Jen pozor na okolní soukromé pozemky, protože na své pozemky jsou domácí citlivý. Všechno zde má své hranice a pravidla. Parkovat a chodit jen po vyhrazených místech. Každopádně tohle místo je kouzelné a nádherné. Doporučujeme jako výchozí bod k výletům okolo jezera a do okolních horv :oo))

 

Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Přejme si, ať se v srpnu i zde opět roztočí naplno kola fotbalových klání.

 

 

Zobrazeno: 1238x