|
|

„PROVENCE“ NENÍ JEN SAINT TROPEZ, NICE, MARSEILLE A POBŘEŽÍ V LÉTĚ!“

 Delší čas jste si na této stránce nemohli přečíst nic nového, fotbal se již delší čas na amatérské úrovni nehraje takřka v celé Evropě a všichni si přejeme, aby se co nejdříve hrát zase mohlo. Doba nečinnosti na hřišti se projevuje na všech lidech, kteří fotbalem žijí. Na každém jinak, u mě to je to tak, že těžko hledám motivaci dělat cokoli k tomuto tématu. Navíc je v plném proudu zimní období, to taky myšlenkám o fotbale neprospívá…

Nicméně jedna vzpomínka mě přivedla zpět k psaní o fotbale. Krásné slunečné počasí, loňské léto, dovolená pod francouzskými Alpami. Pár dní jsme strávili ve městě Gap a výlety do okolí. Přestože městečko žije více hokejem a dalšími sporty, najdete na kraji města i fotbalový areál.

Fotbalový klub Gap Hautes-Alpes (Occitan Gap Auts-Aups; běžně označovaný jako jednoduše GAP byl francouzský poloprofesionální fotbalový klub se sídlem v Gap, hlavním městě departementu Hautes-Alpes. Klub byl založen v roce 1970 spojením dvou místních klubů ze dvou okrajů města. Sporting Club Olympique Gapençais a CSL Louis Jean. Sezona 2011–2012 byla ovšem pro klub poslední.

 

Jejich „A“ mužstvo mužů skončilo na dně (18. místo, viz. obrázek) amatérské skupiny „C“ Championnat de France, (č. nejvyšší soutěž ve Francii). V červnu 2012 byl klub rozpuštěn, poté, co v prosinci 2011 přešel do nucené správy s dluhy kolem 700 000 EUR. Největším úspěchem klubu bylo postup na národní šampionát po sezóně 2009–10 klubů. Gap hrál své domácí zápasy na Stade Municipal de Gap a hraje tam stále, protože hned po rozpuštění klubu v červnu 2012 byla samozřejmostí myšlenka, jak pokračovat s čistým štítem a proto následující měsíc byl založen nový klub s názvem Gap Foot 05, který hraje na desáté úrovni francouzské fotbalové pyramidy. Jeho aktuální profil najdete například na Facebooku.

 

Areál je prakticky zasazen do obytné čtvrti pod hlavní silnici, která z jedné strany lemuje areál. Pod travnatým hřištěm jsou umístěny šatny a technické zázemí, které je společné pro navazující velké hřiště s umělou trávou. Pěkná tribuna pro několik stovek sedících diváků je hned vedle hlavní silnice, takže diváci přichází na tribunu tou nejkratší cestou od autobusové zastávky. Hlavní hřiště lemuje atletický ovál, který slouží atletické přípravě fotbalistů a nebo atletickému oddílu.

Největším překvapením pro mě byla současnost klubu. Ten, přestože si prošel znovuzrozením a velkými finančními problémy má z mého pohledu obrovskou členskou základnu. Napočítal jsem dvacet šest týmů v šesti kategoriích a k tomu ženský tým a dva týmy dospělých.

Níže najdete několik fotografií, které Vám přiblíží prostředí tohoto klubu, další informace a fotky si můžete prohlédnout na jejich facebookovém profilu nebo na webové stránce klubu.

Na závěr Vám doporučuji vyrazit na návštěvu této oblasti „Provence“, která je stejně zajímavá jako její jižní přímořská část.

 

 

Zobrazeno: 910x