|
|

Klub z obou břehů jednoho jezera

Naše cesta se zastavila na západním břehu ve vesnici Pertisau. Malebná vesnice na úpatí tyrolských kopců, láká k procházce podél vody. U vody v místě přístaviště se soustředí i kulturní centrum obce. Všude okolo jsou penziony a restaurace a přesto, že jsme zde byli v době covidových omezení, omezení už nebyli tak přísná, aby tyto důležitá místa setkávání nemohli být otevřena. Ubytovali jsme se v jednom z penzionů, Klausenhof,  https://goo.gl/maps/AgJLbQ9VpFnaetx86 se jmenoval a byli jsme spokojeni. Při procházce za penzionem se po pár metrech před námi objevilo docela obyčejné fotbalové hřiště (foto) . Cesta k němu vedla přes dvůr místních obyvatelů a jejich zvířata. Naštěstí jsme žádné nepotkali, tak jsem chvíli sledoval páteční večerní fotbálek místních (to jsem ještě netušil, že to byl opravdu fotbalový trénink místního klubu FC Achensee!). Lokalita travnatého hřiště v Pertisau https://goo.gl/maps/FJiTGZbDeQtsf2n68

Druhý den jsme byli na výletě okolo jezera a na protější straně, části která se nazývá Buchau jsem objevil fotbalový Areál s umělou trávou (lokalita hřiště s imělou trávou https://goo.gl/maps/TQpNcwv9NUcFVgXi9 , velkou hlavní tribunou včetně zázemí. Bylo velkým překvapením, když jsem zjistil, že i zde hraje své utkání a trénuje v době špatného počasí klub FC Achensee. Tedy shrnu: - jeden klub, jedni lidé, dvě hřiště, dvě vesnice a jedno jezero. Dohromady úžasné místo pro fotbal i turistiku.

Fotbalový klub FC Achensee je v okrese Schwarz, v rakouské zemi Tyrolsko. Byl založen v roce 1982. Za dobu své existence si prošel změnami, jak na horské dráze. Dohledat aktuální informace není, jak se původně zdálo jednoduché, a to ani v době sociálních sítí. Prvních deset let fungoval ve spojení dvou obcí jako Sachsensee. Následně se v lednu 1992 osamostatnil.

V sezóně 1999/2000 se Achensee spojilo s SK Jenbach a hrálo jako 2. tým ve 2. třídě střední, po sezóně byl tento tým rozpuštěn. V sezóně 2000/01 a 2001/02 klub hrál s Jenbachers v Regionalliga West a Tiroler Liga, po sezóně 2002/03 byl syndikát rozpuštěn. V sezóně 2002/03 začínal FC Achensee ve 2. třídě Východ a v roce 2006/07 se fotbalovou formou, byla zavedena okresní liga, vyšvihl do 1. třídy - východ

Výkonností je klub odhaduji podle dostupných výsledků a soutěží na úrovni špičky Okresního přeboru. Přesto jeho zázemí a kvalita areálu je pozoruhodná, odpovídá rakouské preciznosti a zájmu o fotbal i v horských a rekreačních oblastech země. V současnosti aktuální činnost monitoruje klubový Facebookový profil „FC Achensee“a vypadá to, že je jim tento způsob prezentace postačuje.

Na konci listopadu plánují v klubu oslavy 40-tého výročí založení, takže koho klub a lokalita zaujme sledujte jejich profil a rozhodně doporučuji místo navštívit a kromě fotbalu se projeďte lodí po jezeru a vystoupejte alespoň na jeden z okolních vrcholů. Navíc celé jezero lze objet na kole nebo obejít či dokonce vše zkombinovat. Věřím, že to je prima tip na prodloužený víkend, kde můžete spojit turistiku, místní gastronomii a hlavně fotbal k tomu!

Zobrazeno: 161x